All for Joomla All for Webmasters

Aksil

Firma AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1995 r.

Celem firmy jest produkcja unikatowych i wysokojakościowych  farb, impregnatów i lakierów tylko w grupie wyrobów wodorozcieńczalnych o jakość potwierdzonej atestami instytutów naukowo-badawczych.

Firma oferuje Klientom całościowy serwis obejmujący nie  tylko produkcję i sprzedaż wyrobów, ale także serwis ekspertów dla  dobrania najlepszych rozwiązań.

 

FARBY DO BETONU I BLACH

Firma AKSIL specjalizuje się w produkcji specjalistycznych farb do malowania w szczególności powierzchni betonowych: dachówek, eternitów, ogrodzeń betonowych, ekranów dźwiękochłonnych, fasad i posadzek itp.

Od początku istnienia firma AKSIL odnosiła sukcesy. Tajemnicą powodzenia było trafienie z ofertą w niszę rynkową. Pierwszym wyrobem była farba do malowania dachówek. Jako jedyny producent w kraju uzyskała firma Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej na farbę AS-LAK, przeznaczoną właśnie do malowania dachówek i eternitów. Pokryte tą farbą dachówki uzyskują doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, oraz bardzo dobrą trwałość. Pierwsze dachówki zostały pokryte AS-LAKIEM przed 13 laty i nadal prezentują się doskonale.

AS-LAKIEM maluje się także pokrycia z eternitu. Farba tworzy powłokę uniemożliwiającą przedostawanie się niebezpiecznych czynników (włókna azbestu) do otoczenia.

Kolejną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku była farba AKSILBET przeznaczona do malowania  betonowych powierzchni takich jak ogrodzenia, kostki brukowe, posadzki, galanterii betonowej, oczka wodne, fontann, a także do malowania dźwiękochłonnych ekranów betonowych budowanych przy drogach i autostradach.

Farba AKSILBET posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów potwierdzającą użyteczność farby do tych zastosowań w obszarze komunikacji drogowej.

Uzupełnieniem oferty farb do betonu jest wysokojakościowa farba silikonowa SIL-FAS do malowania elewacji. Farba dostępna jest w 16 ciekawych kolorach oraz kolorowana jest zgodnie z kartami kolorów NCS, RAL i innymi.

Kolejnym produktem, który powstał w celu rozszerzenia oferty jest wodorozcieńczalna farba do malowania blach dachowych AKSIKOR. Jest to w zasadzie zestaw farb: podkładowej i nawierzchniowej. Zestaw ma własności antykorozyjne. Farba produkowana jest 8 kolorach.

Dodatkowym produktem kierowanym do betonowych posadzek jest epoksydowa, dwuskładnikowa farba do posadzek betonowych EKO-DUR.

DO MALOWANIA DREWNA

AKSIL produkuje również specjalistyczne wyroby do drewna. To drugi kierunek działania firmy.

W ofercie firma posiada wyroby, których brak odczuwali producenci wyrobów  z drewna. Dla nich przeznaczone są produkty z atestami uznawanymi przez zagranicznych odbiorców.

W grupie tych wyrobów jest kilka produktów do malowania mebli i zabawek dla dzieci. Wyroby te spełniają surowe wymagania normy EN-71-3.

Wysoka jakość, oraz przystępna cena farb i lakierów z AKSILU pozwala producentom z branży drzewnej konkurować na trudnych europejskich rynkach.

 

ROZWÓJ I JAKOŚĆ

Firma AKSIL nie poprzestaje na dotychczasowych sukcesach. Wciąż pracuje  nad udoskonalaniem swojej oferty. W tym momencie firma posiada szereg wyrobów do nietypowych zastosowań: do malowani ceramiki, szkła, gipsu, tworzyw sztucznych, wikliny.

W firmie duży nacisk jest kładziony na jakość. Od 2003 r. firma AKSIL posiada Certyfikat Jakości ISO 9001 w zakresie produkcji, projektowania i dostarczania wyrobów.

W latach 2002 -2010 firma była laureatem konkursu FIRMA FAIR PLAY. W 2010 r. otrzymała nagrodę PLATYNOWY LAUR.